Profesyonel Seo Hizmetleri

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

İşinizi Dijital’de başarıya ulaştırmak için profesyonel seo hizmetimizden faydalanın. Detaylar için bizi arayın. Ücretsiz analiz hizmetimiz mevcuttur.

Seo Hizmeti | Profesyonel Seo Hizmetleri

Seo Hizmeti ve Faydaları

İnternet ve teknolojinin hızlı bir şekilde yaygınlaştığı günümüzde, dijital ortamdaki rekabet de oldukça fazladır. Kullanıcıların arama motoru sonuçlarında ilk sıralara çıkma ve kalıcı olma isteği SEO çalışmalarının ortaya çıkmasının en önemli nedenidir. Bu süreçte dijital ortamdaki varlığınızı sürdürmenin  en iyi yolu başarılı bir arama motoru optimizasyonu süreci yürütmektir.

Seo hizmeti

SEO ve SEO Hizmeti Nedir?

SEO kelimesi İngilizce’de sıklıkla kullanılan “Search Engine Optimization” tamlamasının baş harflerinden oluşan kısaltmadır. Dilimizdeki karşılığı ise “Arama Motoru Optimizasyonu”‘dur. Yani arama motorlarınının istediği algoritmaların sağlanması olarak da bilinen SEO, web sitelerinin arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında ilk sıralarda bulunmasını sağlayan çalışmalardır. SEO hizmeti ise SEO faaliyetleri kapsamında yapılan çalışmaların tümüdür.

SEO Hizmetleri Hangi Süreçlerden Oluşur?

SEO hizmetleri doğal bir şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Aksi takdirde web sitenizin arama motorlarındaki konumu olumsuz etkilenir ve sıralama olarak oldukça gerilerde kalabilir. Etkin bir SEO hizmeti için aşağıdaki adımları atmanız gerekir:

 • Arama motorlarına uygun profesyonel SEO çalışmalarının yürütülmesi

* Web sitelerinin arama motorlarında aktif bir şekilde görünmesini sağlayabilecek yeterli hıza ulaştırılması

* Rakip web sitelerine ait faaliyetlerin yakından takip edilmesi ve rekabet oluşturacak yeni yöntemlerin geliştirilmesi

*E-ticarette kullanılan analiz araçlarının etkin bir şekilde kullanılması

* Arama motoru organizasyonuna yönelik yapısal verilerin kullanılması

* Doğal backlink aracılığıyla web siteleri için daha fazla referans sunulması

* Web sitesi içeriklerinin SEO’ya uygun ve özgün bir şekilde hazırlanması

* Web sitesi görsellerinin uygun boyutlarda ve özgün bir şekilde tasarlanması

* Odak anahtar kelimelerin belirlenmesi ve metinlerde doğal bir şekilde kullanılması

* Marka güvenilirliğinin artırılması için itibar yönetimi yapılması

* Sosyal medyanın aktif bir şekilde kullanılması

SEO Hizmetlerini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

SEO hizmetlerinin yürütülmesinde aldığınız geri dönüşler çok önemlidir. Bu geri dönüşler doğru SEO analizleri sayesinde faydalı iyileştirmelerin yapılmasına yardımcı olur. Bu süreçte SEO hizmetlerini etkileyen faktörler şunlardır:

 • Doğrudan gelen trafik
 • SSL sertifikası
 • Oturum başına düşen yaklaşık sayfa sayısı
 • Kullanıcıların web sitesinde kalma ve hemen çıkma oranları
 • Web sitesinin ziyaret edildiği toplam IP sayısı
 • Toplam backlink sayısı
 • Referans linklerinin domain sayısı
 • İçeriklerin kalitesi ve uzunluğu
 • Uygun anahtar kelimelerin yeterli sayıda kullanılması
 • Başlık, alt başlık ve yazı içerisinde anahtar kelime kullanımı
 • İçerikte kullanıcıların sayfada bulunma süresini artırabilecek video ve görsellerin bulunması

SEO Hizmetlerinin Faydaları Nelerdir?

Web sitelerinin trafiğini artırmak için etkili bir arama motoru organizasyonu sağlamaya yönelik faaliyetler SEO hizmetlerinin temel konusunu oluşturur. Buna ek olarak SEO hizmetlerinin sunduğu faydaları aşağıdaki gibi maddeler halinde sıralayabiliriz:

* SEO hizmetlerinden yararlanarak, arama motorlarının web sitenizi tanımasını hızlandırarak üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

* SEO hizmeti ziyaretçi sayısının dolayısıyla satışların artırılmasını amaçlar.

* Google SEO hizmeti ve kurumsal SEO hizmeti gibi farklı SEO hizmetlerinden yararlanarak markanızın ve kurumunuzun etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlayabilirsiniz.

* SEO hizmetlerini aktif bir şekilde yürüterek dijital pazarlama alanındaki seçeneklerin ve buna bağlı olarak rekabetin artmasını sağlayabilirsiniz.

* SEO hizmeti sayesinde müşterileriniz arzu ettikleri kaliteli ürün ya da hizmetlere kolay bir şekilde ulaşabilir.

* Daha az maliyetle yüksek bir kazanç elde etmenin en iyi yolu etkili bir SEO hizmeti sunmaktır. Etkili SEO hizmetleri sayesinde reklam maliyetleri de azalır.

Kurumsal SEO Hizmeti Nedir?

Kurumsal SEO hizmeti, SEO faaliyetlerinin sektör, kurum ve marka bazında yürütülmesidir. Firmanızın kurumsal kimliğinin öne çıkmasını ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamak için Kurumsal SEO hizmetini özenli bir şekilde yerine getirmeniz gerekir.

Firmanızın pazarlama alanında ve diğer alanlardaki başarısını artıran kurumsal SEO hizmetlerini kesinlikle göz ardı etmemelisiniz. Bu yüzden, etkili bir kurumsal SEO hizmeti yürütmek için reklamları ve sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmalısınız. Ayrıca, SEO çalışmalarınızın başarılı sonuçlar vermesi için, yaptığınız tüm faaliyetleri mutlaka analiz etmeli ve geri bildirimleri değerlendirmelisiniz.

SEO Hizmeti Fiyatları Neye Göre Değişir?

SEO hizmeti fiyatları SEO paketlerinin kapsamına göre değişir. Web sitesinin mevcut durumu, bulunduğu sektör ve rekabet ortamı gibi etkenler SEO hizmeti fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir rol  oynar. Bu yüzden, SEO hizmetlerinden yararlanmadan önce SEO fiyatları konusunda yeterince bilgi sahibi olmak için araştırma yapmanız çok önemlidir. Böylece uygun fiyata istediğiniz SEO hizmetlerinden yararlanma fırsatı elde edebilirsiniz.

SEO hizmeti firmanızın veya bireysel web sitelerinizin internet ortamında hızlı bir şekilde gelişmesini sağlar. Bu yüzden, SEO hizmeti alırken etkin ve doğru  uygulanıp uygulanmadığına dikkat etmelisiniz.

sİTENİZİ ÜCRETSİZ ANALİZ ETTİRMEK İSTER MİSİNİZ?