Kurumsal Seo Danışmalığı

Kurumsal Seo Hizmeti işinizde uzun süre kalıcı başarı elde etmenizi ve sürekliliği sağlar. Vakit kaybetmeden hemen bir Seo uzmanı ile iletişim kurarak işinizle ilgili aklınızdaki tüm soruları yöneltebilirsiniz.

Seo Danışmanlığı - Kurumsal Seo Danışmanlığı

Seo Danışmanlığı

Web sitesinin organik sonuçlar elde ederek aramalarda ilk sıralarda yer almasını isteyenler için seo çalışması olmazsa olmazlar arasında yer almalıdır. Bu konuda alınacak profesyonel destek seo danışmanlık hizmeti olarak isimlendirilir. Alınan hizmet sayesinde web sitesinin değeri artar, siteyi günlük ziyaret eden kişi sayısı yükselir ve arama motorlarında site öncelikli olarak görünür.

 

E-ticaret sitelerinin internette daha fazla ön planda olmasını sağlayan arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilerin keşfedilmesine yardımcı olur. Bu nedenle seo çalışmalarına yatırım yapmak doğru bir karar olacaktır. Alınacak profesyonel seo danışmanlığı hizmetinin geri dönüşü yapılan yatırımlardan çok daha fazladır.

seo danışmanı

Seo Danışmanlığı Nedir?

Web sitesi sahipleri seo danışmanlığı nedir sorusuna sıklıkla yanıt aramaktadır. En basit tabiri ile bu danışmanlık SEO odaklı yapılan çalışmaların bu alanda uzman kişi ya da kurumlar tarafından sunulmasıdır. Arama motoru ile ilgili profesyonel hale gelmiş olan kişiler web sitelerinin daha yüksek performansa sahip olmasını sağlamak, ziyaretçilerin beklentilerini karşılayacak özgün ve kaliteli içerikler üretmek, siteye uygun SEO stratejileri geliştirmek gibi amaçlarla hem site içi hem de site dışı olacak şekilde çalışmalar yürütmektedir.

 

Alınacak bireysel ya da kurumsal seo danışmanlığı hizmeti kapsamında oluşturulan stratejiler site sahibine ifade edilir ya da bunlar birebir uygulanarak site sahibi adına çalışmalar bizzat yapılır. Bu durum müşterilerin beklentilerine ve taleplerine göre şekillenir.

seo danışmanlığı nedir

Seo Danışmanı Kimdir?

Uzman seo danışmanı web sitelerinin google, yandex, bing, mozilla firefox gibi arama motorlarında her zaman üstteki sonuçlarda olması adına çalışmalar yapan kişidir. Bu amaçla kullanıcı deneyimi daima üst sıralarda tutulmaya çalışılır. Bunun için farklı analizler, raporlamalar ve takipler yapılır. Her bir işlemin eksiksiz olarak yapılabilmesi için seo uzmanının kapsamlı bir eğitim alması gerekir. Böylece arama motorlarının nasıl hizmet verdiği, web sitesinin ilk sıralarda yer alması için hangi tekniklerin kullanılacağı ve daha pek çok konuda bilgi sahibi olunacaktır.

 

Kurumsal seo danışmanı için çalışma süreci biraz daha kapsamlı ilerlemektedir. Destek verilen web sitenin hedef kitlesi ne kadar geniş ise yapılacak seo çalışmaları da o kadar kapsamlı olacaktır. Bu sayede ziyaretçilerin beklentilerine hitap etmek ve organik trafiği artırmak mümkün hale gelecektir.

SEO Danışmanı Nasıl Olunur?

Seo uzmanı ya da danışmanı olmak için öncelikle yaratıcılık, analitik gözlem, teknik hakimiyet, gelişmiş iletişim becerisi ve grup çalışmasına yatkınlık gibi özelliklerin bulunması gerekir. Bu alanda çalışabilmek için;

 

Arama motorlarının detayları öğrenilmeli ve bunlarla ilgili temel kavramlar araştırılmalı

  • SEO’nun ne manaya geldiği bilinmeli
  • Danışmanlık için profesyonel bir eğitim tercih edilmeli,
  • SEO ile ilgili değişiklikler takip edilmeli, bunun için uygun araçlar seçilmeli,
  • Bol bol pratik yapılmalı, seo uzmanlığını ortaya koyacak çalışmalar yapılmalı,
  • Sabırlı davranılmalı ve bu alanda profesyonel olan kişiler takip edilmeli.

Bu maddelere dikkat edildiğinde ve beraberinde bol okuma, test, uygulama yapıldığında google seo danışmanı olmak mümkün hale gelecektir. Alınacak seo kursu ile tüm bilgiler tek bir yerde toplanabilir ve daha başarılı sonuçlar elde edilebilir.

seo aşamaları
Seo işlemleri

SEO Danışmanının Seo Çalışmaları Açısından Önemi Nedir?

Alanında profesyonel bir seo danışmanı müşterisine en iyi hizmeti sunabilmek için müşterisine ait pazarlama stratejisini ve hedeflerini doğru şekilde analiz eder. Elde edilen sonuçlara göre site sahibine çeşitli tavsiyelerde bulunmaktadır. Müşterilerine SEO’nun geliştirilmesi için neler yapması gerektiğini öğretme ve pazarlama ile ilgili değişiklik yapma görevleri de danışmana aittir. Danışman web sitesinde bir değişiklik yapabilir ya da birden fazla değişikle ilgili kombinasyon yapıp çalışmayı daha profesyonel hale getirebilir.

 

SEO’da anahtar kelime seçimi ve kullanımı konusunda dikkatli davranılması gerekir. Bu manada seo danışmanı site ile en alakalı ve en çok tercih edilen anahtar kelimeyi seçerek uygun yerlere yerleştirmektedir. Aynı zamanda danışmanlar HTML kodu, arama başlıkları, web sitesi içeriği ile ilgili de analizler yaparak sitenin sayfa sırasının iyileştirilmesini sağlamaktadır.

SEO Danışmanı Nelere Dikkat Etmelidir?

Seo danışmanlık ajansı tarafından verilen hizmet kapsamında öncelikle görsel algoritmaların takibi yapılmalı ve ona uygun SEO stratejileri geliştirilmelidir. Sayfa içerisinde yeterli miktarda anahtar kelime kullanılmalıdır. Aksi durumda kelimeler spam haline dönüşecek ve hatta ceza dahi alınabilecektir. Eğer link satın alma yapılacaksa backlink için kaynağı belli olmayan siteler tercih edilmemelidir. Bu durum sitenin değerinin düşmesine yol açacaktır. Yapılan çalışmaların gidişatını takip etmek adına düzenli olarak raporlama yapılmalı ve bu sayede yatırım getirileri ölçülmelidir. Ayrıca orijinal ve kaliteli içerik kullanmaya özen gösterilmelidir. Kopya içerikler siteye zarar verecektir.

BİZİMLE ÇALIŞMAYA HAZIR MISINIZ?

 

Bugün bir randevu planlayın!