Konya’da Web Tasarımı Hizmeti

Konya’da Web Tasarımı Hizmeti

Toplum arasında web tasarım konusu hakkında aslı olmayan birçok sahte bilgi dolaşmaktadır. Bunun sonucunda ise insanların web tasarım firmalarına olan bakış açısı ne yazık ki pek olumlu olmamaktadır. Bu nedenden dolayı yazımızın devamında web tasarım nedir? ve SEO uyumlu web sitesi nedir? gibi birçok sorunun cevabına ulaşarak web tasarım firması seçerken daha bilinçli olmanıza yardımcı olacağız.

 

Web Tasarım Nedir?

Artık herkes bütün işlerini internet üzerinden yürütmektedir. Türkiye’de BT tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2020 yılı içerisinde internet kullanım oranının %79 olduğu belirlendi. Bu oran her geçen gün hızla büyüdüğü herkes tarafından bilinmektedir. Yakın zaman içerisinde internet kullanım oranının %100 e çok yakın olacağı düşünülmektedir. Peki, web tasarım nedir ve faydaları nelerdir? Web tasarım, profesyoneller tarafından arama motorlarına uyumlu olacak şekilde bütün detayları özenle hazırlanmış internet siteleridir. Birçok müşterinin yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi de yanlış web tasarım firması seçimi yapmasıdır. Bu hatanın ana nedeni ise fiyatının daha makul gelmesidir. Profesyonel bir firma ile çalışmanız sonucunda web tasarım hizmetinden alacağınız faydalardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 

l Site tasarımı, tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda hazırlanmakta olup bu tasarım arama motorlarına uyumlu hale getirilir.

l Yanlış web tasarım firması seçiminde siteniz istediğiniz gibi olmamasının yanı sıra SEO’ya uyumluluğu olmaması nedeniyle hedeflenen kitleye ulaşmanız daha zor olacaktır. Profesyonel bir firma ile çalışmanızın sonucunda SEO uyumlu web sitesine sahip olabilir ve ulaşmak istediğiniz hedefe daha basit bir şekilde ulaşabilirsiniz. Özellikle satışları arttırması nedeniyle işletmeler için oldukça önemli bir konudur.

l Kurumsal bir işletme olarak gözükmenizde yardımcı olacaktır. Bu ise insanların güven konusunda daha ikna edici olacaktır.

l Marka bilinirliğini artacaktır. Bu ise işletmeler için istisnasız en önemli husustur.

l Sürekli reklam ve tanıtım için yaptığınız masraflarda azalma olacaktır. Buna ek olarak etkileşim daha fazla olacaktır.

l Bir dükkanda sadece bulunduğunuz konumdan geçen insanlara hizmet verebilirken, internet siteniz sayesinde 7/24 tüm dünyaya satış yapabilirsiniz.

 

SEO Uyumlu Web Sitesi

SEO’nun Türkçe açılımı “arama motoru optimizasyonu” dur. Başta Google olmak üzere yüzlerce arama motoru bulunmaktadır. Bu arama motorlarında, arama sonucunda sitenizin üst sıralarda yer almasını istiyorsanız arama motorlarının kurallarına göre oynamanız şart. Acemi web tasarımcılar ne yazık ki sitenizi kurarak herhangi bir optimizasyon yapmadan teslim ederek ödemesini alır. Konya web tasarımı hizmeti veren firmamız ise web sitenizi kurarak SEO uyumlu bir hale getirir. SEO’ya uygun kurumsal web sitesinde uygulanan bazı işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 

l Mobil uyumluluk: İnternet kullanıcılarının çoğunluğu mobil cihazlardan girmesi nedeniyle sitenizin mobile uyumlu olması gerekmektedir.

l Anahtar Kelime: Web tasarım hizmeti başlangıcında sektörünüze uyumlu anahtar kelime seçimi yapılır ve arama motorlarında bu anahtar kelimede yükselmek için gerekli çalışmalar yapılır. Yanlış anahtar kelime seçiminde arama sonuçlarında arka planda kalarak verimlilik düşer. Bu nedenden dolayı anahtar kelimi seçimi için bir SEO uzmanı ile görüşmeniz gerek.

l Hızlı Web Sitesi: Bir web sitesi için olmazsa olmazı site hızıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda kullanıcıların çoğunluğu yavaş yüklenen web sitelerini hemen terk ederek başka web sitelerine kaçtığı gözlemlenmiştir. Bu nedenden dolayı arama motorları yavaş siteleri büyük bir sorun ve tehlike olarak görmesi nedeniyle arka plana atmaktadır.

l SSL Sertifikası: SSL sertifikası olmayan sitelere giriş yapıldığı takdirde arama motorları “bu site güvenli değil” diye bildirimde bulunmaktadır. Kredi kartı güvenliği gibi birçok konuda faydası bulunan SSL sertifikasının özellikle e – ticaret siteleri için oldukça önem arz etmektedir. Konya web tasarımı firmamızdan hizmet alan her kullanıcıya SSL sertifikası hediye edilmektedir.

l İçerik Kalitesi: Web tasarım sektöründe “içerik kraldır” tabiri bulunmaktadır. Bir sitenin temellerinden bir tanesi içeriktir. SEO uyumlu içerikler ile sitenizi zenginleştirebilir ve daha fazla kullanıcıya ulaşma şansı yakalayabilirsiniz. Bu nedenden dolayı çalıştığınız web tasarım firması ile anlaşarak bakım, içerik girişi ve güncellemeler için destek almanız önerilir. Bu adım masrafa değil kazanca dönüşeceğinden şüpheniz olmasın.

Hazır Web Sitesi Tasarımı

Hazır web sitesi tasarımlarında, müşteriler sitede herhangi bir tasarım değişikliği yapılamadığını düşünür. Hazır web tasarımı hizmeti satın aldığınız zaman kısıtlıda olsa tasarımda değişikliğe gidebilirsiniz. Peki, hazır web sitesi tasarımını neden tercih etmeliyim? Size özgün site tasarımı yaptırmak uzun ve maliyetli olabilmektedir. Her sektörde olduğu gibi her bütçeye uygun web tasarım hizmetleri de yer almaktadır. Daha ucuz olması gözünüzü korkutmasın. Özellikle belirli lokasyonlarda hizmet veren firmaların (çilingir, tamirci, temizlikçi…) çoğunluğu hazır web site tasarımlarından faydalanmaktadır. Hatta birçok kurumsal firmanın hazır web site tasarımlarından faydalandığı görülmektedir. Performans olarak kaybınızın fazla olmayacağını bilmenizi isteriz.

 

Wordpress Web Sitesi

Günümüzün en gelişmiş ve tercih edilen web tasarım yazılımı Wordpress’tir. Birçok global markada dahil olmak üzere işletme ve kişiler internet sitelerini Wordpress tabanlı kurarak özelleştirmektedir. Yönetici panelinden tutun kullanıcı paneline kadar bütün detaylar en ince detayına kadar düşünülmüş olup bütün detaylar basitçe ayarlanabilir şekilde tasarlanmıştır. Hatta kurumsal Wordpress sitesini herhangi bir yazılımcı olmasanız dahi basitçe yönetebilirsiniz ancak, SEO çalışması için mutlaka profesyonel hizmet sunan firmalar ile çalışmalısınız. Sizde SEO’ya uygun bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız Konya’da web tasarım ve SEO alanında hizmet veren firmamız ile çalışarak işletmenizi internete taşıyın. Aklınıza takılan bütün soru işaretlerine yanıt bulabilmek için iletişim kısmında yer alan formu doldurabilir veya canlı destekten mesaj atabilirsiniz.

Yorum Yap